Tydzień Służby dla Świata 21-28 Grudnia 2019

Tydzień Służby dla Świata 21-28 Grudnia 2019

Tydzień Służby dla Świata 21-28 Grudnia 2019

(transkrypcja nagrania)

W czasach takich jak obecne, gdy liczne problemy konfrontują globalną społeczność i stawiają wyzwanie naszej umiejętności adekwatnego poradzenia sobie z nimi, możemy zapytać sami siebie: Co jeszcze możemy zrobić, by pomóc planecie przeskoczyć ku większemu Światłu?

Na przestrzeni wieków ludzie zwracali się ku modlitwie i medytacji by uzyskać pomoc i wsparcie. Gdy wysiłek zakończenia cierpienia skierowany jest na całą planetę, wówczas może zostać wzbudzona olbrzymia moc.

Jedna z takich możliwości pojawia się co siedem lat w grudniu- od 21 do 28 grudnia. Czas ten nosi nazwę Świątecznego Tygodnia Grupowego Wpływu. Kolejny Świąteczny Tydzień zbliża się w grudniu tego roku- 2019. Celem tego Tygodnia jest wysłanie wsparcia Nowej Grupie Służby dla Świata- grupa ta jest niczym innym jak subiektywnym połączeniem wszystkich ludzi, którzy starają się wyrażać ducha miłości. Wyzwaniem, które stoi przed tą grupą, jest pokonanie wszystkich antagonizmów i antypatii, nienawiści i różnic rasowych oraz próba życia w jedności jako jedna rodzina, jedno życie i jedna ludzkość.

W tym czasie ma miejsce silny napływ duchowych energii, które wpływają na planetę z odległych galaktyk. Energie te mogą być kierowane przez medytujące grupy na całym świecie. Gdy pracujemy razem w grupach, mieszamy nasze indywidualne ciała energetyczne z innymi i tym samym zapewniamy wrota dla tych silnych, schodzących prądów kosmicznych energii. W tym czasie istnieje olbrzymia szansa uzdrowienia narodów. Energie podczas tegorocznego przesilenia w grudniu są zharmonizowane z konstelacją Koziorożca- już dawno temu uważano ten czas za moment, gdy ludzie połączą swe siły w modlitwie o pokój na świecie. Napływające wówczas energie będą dodatkowo wzmocnione przez jeszcze większą konstelację. Wzmocnienie to powoduje, że duchowe grupy będą mogły ogromnie skorzystać z napływającej wówczas energii.

Tę napływającą w tym roku energię Koziorożca skupia i rządzi nią Saturn– to planeta karmicznego rozliczenia, ale także szansy. Wpływ Saturna przybiera obecnie na silne w horoskopie naszej planety. Odgrywa on kluczową rolę w wydarzeniach, które obecnie mają miejsce w każdym miejscu planety Ziemi. W starożytnych archiwach ten okres w historii ludzkości jest określany jako „Czas rozdarcia, gdy góry, które dawały dotąd schronienie, spadają z wysokości, a głosy ludzi cichną w zgrzycie piorunów i upadku”.

Zmiany znaków dokonują się na każdym poziomie ludzkiej cywilizacji i świadomości. Podczas gdy przechodzimy przez okres inicjacji, odczuwamy ból narodzin w nowej erze.

Koziorożec jest blisko związany ze specjalnym rodzajem światła- światłem inicjacji, z niebiańskim, boskim światłem. Światło to płynie i skupiane jest poprzez centrum Shambhala (Planetarna Czakra Korony)- to „centrum, gdzie znana jest wola Boga”– z Wielkiej Inwokacji). To jedyny punkt idealnego pokoju na tej planecie. Energie Shambhali służą, by przełamać bariery separacji i oddzielenia między narodami, rasami, płciami i religiami. Energie Shambhali nadzorują tegoroczny Świąteczny Tydzień- gdy skorzystamy z szansy połączenia się wtedy z nimi, odegramy swoją rolę w uwolnieniu tego Boskiego Światła w świecie.

Oczywiście każdy Świąteczny Tydzień charakteryzuje się szczególnego rodzaju układem planet i zodiakalnych wpływów. W 2019 roku układ będzie szczególnie pomyślny, bowiem będzie zaćmienie słońca, jak również ustawienie w jednej linii sześciu planet- Słońca, Księżyca, Merkurego, Jowisza, Saturna i Plutona. Wszystkie będą znajdować się w znaku Koziorożca podczas tego tygodnia. Będzie to wyjątkowa okazja dla przypływu i odbioru tych energii, a w konsekwencji zakotwiczenia duchowej Woli tu na Ziemi.

Jednym ze sposobów, w jaki możemy pomóc w przygotowaniach na ten Tydzień, jest stworzenie małych grup w naszych lokalnych społecznościach i zachęcenie innych, by też tak zrobili. Grupy działają jak kotwice dla tych energii. Grupy mogą być małe- nawet dwoje ludzi już tworzy grupę. W ten sposób nawet bez jakiejś zewnętrznej organizacji grupy te mogą stać się niczym żywe organizmy przynoszące życie do każdej części planety. Będą pełnić funkcję centrów dystrybucji.

Przesilenie zimowe 2019 to pierwszy dzień Świątecznego Tygodnia. Stworzy szansę na zjednoczenie serc i umysłów w równoczesnej globalnej minucie ciszy, by wysłać inwokacyjne masowe wezwanie do współpracy z siłami Światła. Minuta ciszy o 21.00 (9 pm GMT) 21 grudnia 2019, poprzedzona dźwiękiem dzwonów na całym świecie, połączy całą ludzkość z jej duchowym celem. Pomysł cichej minuty nie jest nowy- został zapoczątkowany w rozmowie dwóch żołnierzy na progu bitwy u podnóża gór w Jerozolimie podczas I Wojny Światowej. Jeden z mężczyzn wiedział, że nie przeżyje i przepowiadał nadejście jeszcze większego konfliktu. Zwrócił się wtedy do swoich towarzyszy z prośbą o wspólne stworzenie możliwości otrzymania pomocy z drugiej strony przez niego i miliony innych żołnierzy. Powiedział: „Poświęćcie nam moment każdego dnia i poprzez ciszę dajcie nam szansę- bowiem moc ciszy jest większa, niż zdajecie sobie sprawę.”

Dzisiaj pozwólcie, że my skorzystamy z tej szansy w ten dzień przesilenia zimowego, by zgromadzić się w jednoczącej świadomości globalnej minuty ciszy. Ta sama minuta skalibrowana wszędzie wokół 9.00 wieczorem czasu GMT (Londyn) 21 grudnia 2019 roku zapewni pełen mocy początek Tygodnia Świątecznego.

Ludzie dobrej woli na każdym kroku rozpoznają nierówności w obecnym świecie. Współpraca podczas Świątecznego Tygodnia da nam możliwość pomocy przy zmianie równowagi na planecie w kierunku pokoju, współpracy i dzielenia się. W rzeczywistości, nic nie jest w stanie powstrzymać tego ruchu. Współpracując podczas wydarzeń takich jak Świąteczny Tydzień możemy przyspieszyć ewolucyjny ruch naprzód i sprawić, że zmiana ta stenie się rzeczywistością jeszcze za naszego obecnego życia.

Potrzeba milionów kropli wody by powstał ocean- zapraszamy Was, byście dołączyli do nas ze swoimi małymi grupami w pracy z silnymi energiami dostępnymi w tym punkcie czasu. Gdy świadomie dołączycie swoje światło i wsparcie do tego grupowego wysiłku, razem stworzymy elektrownię miłości emanującą światłem pośród ciemności.

Więcej informacji na:

www.festivalweek.org

Tłum: Urszula Klimko

Post scriptum:

Według Morya Federation Esoteric Education ( federacja zrzeszającej globalną społeczność studentów i uczniów Filozofii Ezoterycznej korzystając z platformy internetowej moodle), tegoroczny Festiwal Nowej Grupy Służby dla Świata w grudniu tego roku jest szczególnie ważny.

Wezmą w nim udział grupy z całego świata- to grupy przygotowujące się na Inicjację w 2025 roku.

Ostatnio takie wspólne spotkanie miało miejsce w 2012 roku.

Festiwal będzie miał formę spotkań osobistych oraz online.

 

„Od ciemności prowadź nas ku Światłu!

Kroczę drogą Życia i Światła

ponieważ jestem Duszą;

Ze mną idą razem moi bracia i mój Mistrz,

Dlatego, w środku, na zewnątrz i z każdej strony

jest Światło, Miłość i Siła.”