O nas

Projekt SAMOŚWIADOMI Książki i Edukacja powstał w odpowiedzi na potrzeby obecnego czasu- to okres zmiany paradygmatów w każdej dziedzinie ludzkiej cywilizacji.

 

WIZJA

Naszą wizją jest Polska, w której jednostki i społeczności harmonijnie rozwijają się wraz z ewoluującym wszechświatem, świadome wielowymiarowości rzeczywistości i swojego w niej miejsca. Widzimy kraj wolny od kontroli korporacji i rabunkowej gospodarki służącej garstce ludzi, w którym normą staje się wspólne dobro, dobrobyt i dobrostan wszystkich czujących istot. 

Widzimy przyszłość, w której ludzkość godnie ewoluuje ku pełni swojego potencjału oraz urzeczywistnia go w fizycznych strukturach z poszanowaniem wszystkich królestw przyrody. 

 

MISJA

Dostarczanie jednostkom i społecznościom Polski rzetelnej, inspirującej informacji oraz możliwości edukacji w programach na międzynarodowym poziomie: publikowanie książek z dziedzin t.j. Świadoma Ewolucja, Myślenie Systemowe (Systems Thinking), Duchowość Stworzenia, Głęboka Ekologia, ekopsychologia, psychologia transpersonalna, embodied experience (ucieleśnione doświadczanie), grounded spirituality (ugruntowana duchowość), fuzja nauki i duchowości oraz praktyczny mistycyzm.

Prowadzenie programów edukacyjnych i stwarzanie środowiska sprzyjającego społecznemu uczeniu się poprzez tzw. social/innovation labs i social hubs, czyli przestrzenie synergicznej, wzajemnej nauki i kreatywności.

Unikanie tzw. duchowego bajpasu, czyli duchowości pomijającej pełne spektrum ludzkiego doświadczenia, pielęgnowanie rozwoju wertykalnego przed horyzontalnym- nie ilość, a głębia.

Dostarczanie jednostkom i społecznościom Polski publikacji i programów edukacyjnych dla osób przed przebudzeniem, jak i tych przebudzonych na Ścieżce osobistego rozwoju. Publikowanie niekoniecznie nowych tytułów, lecz stanowiących absolutną klasykę w swojej dziedzinie, do tej pory nietłumaczonych na język polski, które przeszły niezauważone w nawale „produktu masowego”.

Publikowanie książek z dziedzin nowej ekonomii, świadomego biznesu, zrównoważonej gospodarki, myślenia systemowego (Systems Thinking), Kulturowo Kreatywnych  (Cultural Creatives), zwanych również Nowymi Progresywnymi (New Progressives).

 

 

Przeważająca część naszych projektów realizowana jest na Suwalszczyźnie w obiektach pięknych przyrodniczo i kulturowo. Pozostałe działania edukacyjne mają formę mobilną i prowadzone są w formie e-learningu i blended-learningu z udziałem partnerów międzynarodowych w Europy, Wielkiej Brytanii i USA.

 

„Świat nie składa się z faktów. Nie ma faktów- są tylko historie, które sobie opowiadamy. To nie jest filozofia- to kreacja świata. Zmieniając siebie samych, możemy wyjść z jednej wersji historii i wejść do innej. Zmieniamy jedną opowieść na inną, a gdy to robimy, zmieniamy siebie i zmieniamy rzeczywistość.”
Charles Eisenstein

 

TEAM i stali współpracownicy:

 

Urszula Klimko

założycielka, tłumaczka, nauczycielka

i edukatorka, redaktor i wydawca;

praktyczny mistyk (Eng. CV) (Certyfikat Gaia Education)(Priorytetowa Rola Edukacji WSPoL) 

 

Lilla Kamieńska

praca z wibracjami kolorów

i królestw natury: minerałów,

roślin i zwierząt; tłumaczka

 

 

Katarzyna Lutostańska

filolog, tłumaczka, miłośniczka

i fizjoterapeutka koni

 

 

 

 

 


 

NaWarsztaty.pl